Obecná péče o podlahy

Péče a čištění
Správné čištění a údržba přidá podlaze roky. Od jednoduchých tipů až po řešení inteligentního čištění se naučíte, jak se starat o novou podlahu. Rychlá odezva na nehody vám zlepší výsledky čištění, takže ručně doporučujeme řešení pro případné úniky.

Pamatujte, že vhodná péče a úklid chrání investice, kterou jste udělali ve svém domě.

Průvodce odstraněním skvrn
Použijte náš průvodce odstraňování skvrn pro malé nehody v životě. Naučte se, jak vyčistit vše od svíčkového vosku až po víno.

Tipy pro sezónní čištění
Čištění podlah, jelikož se mění roční období, má mnoho výhod. Podívejte se na naše sezónní úklidové tipy, abyste každou sezónu uklidili.
• péče o jarní podlahu
• péče o letní podlahu
• péče o podzimní podlahu
• péče o zimní podlahu

Obecné tipy pro udržení podlahy ve velkém tvaru
Vaše podlaha vám v nadcházejících letech poskytne tolik spokojenosti, ale pouze pokud ji udržujete ve skvělé kondici. Zde je několik tipů – obvyklých opatření, která váš vztah s jakoukoliv podlahou dlouhou a spokojenou.

Uložte rohože na každé dveře

Použijte kvalitní rohožky mimo každý vstup do vašeho domova, abyste předešli nečistotám, písku, pískům a dalším látkám, jako je olej, asfalt a těsnicí nátěr. Chcete-li minimalizovat potenciální znečištění z asfaltového sledování, doporučujeme používat těsnicí materiál na bázi latexu.

Při přemisťování těžkých předmětů postupujte opatrně
Při přemísťování těžkých spotřebičů nebo nábytku použijte dolly se širokými pneumatikami. Ale nejprve položte na ochranu podlahy čistý list čtvrtiny palce, masonitu nebo podobnou desku. Nikdy se nepokoušejte sklouzávat nebo přenášet těžké předměty po podlaze bez dostatečné ochrany. Některé objekty mohou být příliš těžké, aby se za žádných okolností mohly pohybovat přes podlahu s tvrdým povrchem.

Zavřete záclony nebo žaluzie
Zavřete závěsy nebo žaluzie, kde na podlaze dopadne extrémní sluneční světlo. Kombinace tepla a slunečního světla způsobí, že většina pevných povrchových podlah ztrácí nebo zmizí.

Nábytek s podlahovým chráničem
Pro zvýšenou odolnost proti rozdrcení a zubu noste nábytek s širokými ložisky, nepoškozujícími podlahovými chrániči nebo širokými ložiskovými základnami / válečky. Jako obecné pravidlo platí, že čím těžší je předmět, tím širší ochranář podlahy by měl být. Chrániče by měly mít průměr alespoň jednoho centimetru, vyrobené z nepigmentovaného, ​​tvrdého plastu a odpočívají na podlaze. Nehořlavé plstěné chrániče jsou přijatelné. Kolečka barelového typu s minimální šířkou 3/4 „ploché plochy nebo plochými kluznými plochami jsou nejlepší pro pohyblivý nábytek. Pokud se rozhodnete pro použití kovových chráničů, ujistěte se, že jsou odolné proti korozi.

Rutinně vyčistěte podlahu
Rutinní péče a údržba jsou nezbytné pro maximalizaci krásy a životnosti podlahy. Během běžného chodu a znečištění způsobí změnu vzhledu podlahy. U tvrdých povrchů, podtlaku (bez břitu), prachového mopu nebo podlahy zamíchejte denně nebo týdenně, abyste minimalizovali abrazivní písek a nečistoty. Ve velmi písečných oblastech nebo na pláži možná budete chtít vysávat nebo zametávat častěji. Pokud používáte tekutý čistič, ujistěte se, že ho vysušíte nebo ho důkladně propláchnete, aby se zabránilo vzniku filmu. Přečtěte si a dodržujte pokyny výrobce pro péči, čištění a doporučené produkty. Upozornění: Podlahy z tvrdého podkladu mohou být mokré. Při chůzi na mokré podlaze je třeba věnovat mimořádnou opatrnost.

Okamžitě zlikvidujte úniky a škody
Nejlepší lék na únik je rychlá odezva. Okamžitě odstraňte a vyčistěte skvrny a škvrny, aby nedošlo k vyblednutí. Začněte na vnějších okrajích a pracujte směrem ke středu, abyste zabránili šíření pálení. Upozornění: Podlahy z tvrdého podkladu mohou být mokré. Při chůzi na mokrém podkladu je třeba věnovat mimořádnou opatrnost.

Zdroj: King Interiors

Sledujte nás na sociálních sítích: