Rekonstruujeme od A do Z

Chtěli by jste rekonstruovat Váš dům, byt nebo jen koupelnu a nevíte co Vás čeká? Krok za krokem Vás provedeme celou rekonstrukcí a toho co můžete očekávat.

Samozřejmě tím nejdůležitějším a prvním krokem je kontakt.

Při prvním kontaktování si s Vámi domluvíme schůzku nejlépe v místě rekonstrukce. Zjistíme stav objektu který chcete rekonstruovat a v závislosti na Vašich požadavcích Vám nabídneme řešení nebo Vám ukážeme cestu kterou se může Váš domov zcela změnit.

Pokud nemáte vůbec představu o tom jak by Váš domov, kuchyně nebo koupelna měli vypadat je tu pro Vás designer nebo architekt. Ať už se bude jednat o rychlou skicu nebo propracovaný projekt dokážeme Vám ukázat dopředu jak by Váš domov mohl vypadat.

Důležitým bodem je samozřejmě kompletní zaměření. S tímto pak budeme pracovat po celou dobu rekonstrukce a také je to nezbytné pro vytvoření samotného návrhu, vizualizace a kalkulace.

Pokud máme hotové zaměření, můžeme vytvořit jednoduchý půdorys. S půdorysem pak můžeme krásně pracovat, ať už na umisťování jednotlivých komponent jako vana, kuchyňská linka nebo můžeme měnit celou dispozici.

Máme li už finální představu o dispozici bytu začneme pracovat na kalkulaci. Samozřejmostí pro kalkulaci jsou důležité vaše požadavky na jednotlivé materiály jako obklad, podlahy, barvy, zařizovací prvky a ostatní součásti které se celkového projektu týkají. Nemáte li tu svou vizi rádi Vám nabídneme veškeré módní trendy a projdeme s Vámi katalogy a ukážeme Vám co vše je v nabídce našich dodavatelů.

Kalkulaci zpravidla zpracujeme do jednoho dne pokud máme veškeré podklady. Je li ovšem v projektu nějaký speciální požadavek který nelze koupit a je nutné jej na zakázku vyrobit, může kalkulace trvat chvíli déle. Naše kalkulace obsahují absolutně vše do posledního šroubku, jsou přehledné a položku po položce si s Vámi můžeme klidně projít. Kalkulace zpravidla nebývá 100% přesná a dá se spíš říci že je přesná na 98%. Teď se budete asi ptát proč? Vysvětlení je jednoduché. Naše kalkulace vychází vždy ze spotřeby materiálu uváděné výrobcem, kg/m2 při 1mm. Toto se však může měnit v závislosti na nerovnosti povrchu. Dopředu samozřejmě s tímto počítáme a vždy to do kalkulace započítáme avšak může se stát že i tak bude spotřeba vyšší. Kalkulaci to ale ve výsledku nezmění o moc jedná se spíše o tisíce korun. Také se kalkulace může změnit během samotné rekonstrukce v závislosti na Vašich požadavcích.

Máme za námi tedy první kontakt, půdorys a cenovou kalkulaci. Stále si nejste jisti jak bude Váš byt, koupelna nebo kuchyně vypadat? Pak je zde pro Vás možnost vytvoření 3D návrhu. Tento návrh v případě koupelny pak může přesně určit kde jaká dlaždice bude, kde bude jaký zařizovací předmět a jak moc světla kam bude dopadat. Výsledný 3d návrh se pak od skutečnosti neliší a dá Vám jasnou představu.

Vše máme tedy připravené. Půdorys, kalkulaci, jednoduchou skicu nebo 3D návrh. Co nás čeká dál ? Termín. Je jen na Vás kdy budete chtít rekonstrukci zahájit, na nás je pak Vám říci jak dlouho rekonstrukce bude trvat. Termín je vždy důležitým ekvivalentem celého projektu. Vždy je dopředu dáno kdy rekonstrukci zahájíme a kdy skončíme.

Zahájení rekonstrukce. V první řadě vše co je potřeba chránit zabezpečíme. Ať už se jedná např. o vestavnou skříň, prostory které se

rekonstruovat nebudou nebo společné prostory domu, vždy dbáme aby nedošlo k žádnému poškození.

Nastávají bourací práce. Nejhorší práce je na začátku, hluk, prach a spousty suti a odpadů. Doslova katastrofický scénář z akčních filmů kde dojde k výbuchu granátu. Není se ale čeho obávat za nedlouho bude všude čisto a uklizeno.

Následně se naveze veškerý hrubý materiál a začíná výstavba. Připraví se veškeré zdi a udělají se drážky pro elektroinstalaci, vodu a odpady. Jakmile je vše připraveno provedeme hrubý rozvod elektroinstalace, vody a odpadů. Tím je za námi to nejhorší a teď se již povrchy budou zahlazovat, obkládat, omítat a štukovat. Vše během rekonstrukce s Vámi konzultujeme ať se jedná o rozvržení obkladů, světel nebo změny dispozice. Připravíme veškeré stěny pro obklad a podlahy pro pokládku podlah. Na stavbě je neustále nějaký odpad a prach, proto jej stále uklízíme a průběžně jej ekologicky likvidujeme. Máme li obloženo, položenou dlažbu a zaspárováno, přicházíme ke kompletaci jednotlivých zařizovacích předmětů. Vše hrubé a nejprašnější je za námi a začíná pokládka plovoucích, dřevěných nebo vinylových podlah. po jejich instalaci se konečně pustíme do výmalby.

Máme skoro hotovo a nastává čas pro kompletaci zásuvek, světel, vypínačů, dveří a klik. Je li v rámci rekonstrukce i kuchyně teď je ten pravý čas pro její montáž. Vše je hotové a provedeme úklid. Pokud chcete tak Vám samozřejmě provedeme kompletní úklid aby se vše lesklo a třpytilo a nikde nebylo ani smítečko.

Je li v objednávce nábytek a služby bytového designera nastává zařizování nábytkem,

koberci, závěsy a veškerými bytovými doplňky.

Vše je kompletně zrealizováno a teď již jen zbývá Vám předat klíče.

Pod příspěvkem naleznete galerii krok za krokem.

« z 136 »

 

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích: